Made in Ukraine

icon
 • icon
 • icon
 • icon
 • icon

Графік роботи:Пн - Пт, 10:00 - 19:00

Made in Ukraine

icon
 • icon
 • icon
 • icon
 • icon

Коли слід застосовувати мінус-слова?

Мінус-слова в контекстній рекламі – це ключові слова, які виключають Ваші оголошення з показів у невідповідних пошукових запитах. Застосовувати мінус-слова слід тоді, коли Ви хочете зменшити кількість нецільових відвідувачів, знизити вартість за клік та підвищити загальну ефективність рекламної кампанії. Особливо це актуально для слів, що мають багатозначність або можуть асоціюватися з темами, не пов'язаними з Вашою пропозицією.

Яка роль мінус-слів у контекстній рекламі?

Мінус-слова допомагають фільтрувати небажані пошукові запити, тим самим підвищуючи релевантність оголошень до запитів користувачів. Це важливо для підвищення якості трафіку на сайт, зниження витрат на рекламу та покращення конверсії. Використання мінус-слів дозволяє точніше таргетувати Вашу аудиторію та виключити трафік, який малоймовірно призведе до покупки або іншої цільової дії.

Перелік слів, які варто додати в першу чергу

Illustration

● Безкоштовно (якщо Ви не пропонуєте безкоштовних товарів або послуг)● Вакансії, робота (для фільтрації пошуку роботи, якщо це не Ваша пропозиція)● Скачати, завантажити (якщо Ви продаєте продукти, а не пропонуєте безкоштовні завантаження)● Відгуки, відкликання (якщо Ви не хочете з'являтися в запитах, пов'язаних з відгуками)

Цей перелік може містити тисячі мінус-слів.Уважно підбирайте готові списки мінус-слів, щоб не порізати рекламні охоплення.

Процес збору мінус-слів для Google Ads

Збір мінус-слів можна почати з аналізу звітів пошукових запитів в Google Ads. Переглядайте запити, по яких показувались Ваші оголошення, та визначайте нерелевантні запити.
Також корисною буде співпраця з командою продажів або підтримки для виявлення слів, які часто використовуються нецільовими відвідувачами. Додатково можна використовувати SEO-інструменти для аналізу ключових слів та знаходження потенційних мінус-слів.

Illustration
Illustration

Широка відповідність

Цей тип відповідності виключає Ваші оголошення з показів за запитами, які містять будь-яке слово з Вашого списку мінус-слів у будь-якому порядку. Наприклад, якщо Ви додали мінус-слово "безкоштовні курси", то Ваші оголошення не будуть показуватися за запитами, які містять це слово.

Illustration

Фразова відповідність

Цей тип обмежує показ оголошень для запитів, що містять Ваше мінус-слово у точній послідовності, яку Ви вказали, але може включати додаткові слова до або після фрази. Якщо Ви встановили мінус-слово "купити книгу", Ваше оголошення не з'явиться для запиту "де можна купити книгу".

Illustration

Точна відповідність

Запобігає показам оголошень за запитами, які точно співпадають з мінус-словом, без додаткових слів до або після. Наприклад, якщо мінус-слово – "безкоштовна доставка", то оголошення не буде показуватися за запитом "безкоштовна доставка", але може з'явитися за запитом "де в Києві є безкоштовна доставка".

Використання різних типів відповідності дозволяє більш гнучко налаштовувати Ваші рекламні кампанії та уникати втрати потенційно вигідного трафіку через надто застосування мінус-слів з широкою відповідністю. Ретельний вибір типу відповідності та постійний моніторинг ефективності кампаній допоможе оптимізувати використання мінус-слів і підвищити ROI Ваших рекламних кампаній.

Генератор мінус-слів

КОРИСНЕ! Якщо Ви зрозуміли, як працюють типи відповідностей мінус-слів, то ми підготували спеціальний інструмент: Генератор мінус-слів, який допоможе Вам на основі зібраних пошукових запитів сформувати релевантний список мінус-слів.

Різноманітність рівнів застосування мінус-слів у Google Ads

1

На рівні облікового запису реклами

Використовуйте мінус-слова для виключення трафіку за запитами, які абсолютно не релевантні всім Вашим кампаніям (цей тип рівень застосування також діє на Performance Max кампанії).

2

На рівні кампанії

Додавайте мінус-слова, щоб уточнити таргетинг для конкретної кампанії.

3

На рівні групи оголошень

Тут мінус-слова дозволяють ще детальніше налаштувати покази оголошень в межах однієї кампанії.

ПОРАДА! Хоч і в Google Ads нема можливості додати мінус-слова безпосередньо на рівень ключових слів, але Ви можете обійти це обмеження, створивши окрему групу оголошень з одним ключовим словом, для якого Ви хочете використати мінусацію. Це дозволить Вам максимально точно націлити оголошення, виключивши небажані запити саме для цього ключового слова. Створення такої групи оголошень з одним ключовим словом і додавання до неї відповідних мінус-слів дозволить Вам більш гнучко керувати показами оголошень і підвищити ефективність Вашої рекламної кампанії.

Покрокова інструкція додавання мінус-слів до облікового запису Google Ads

 • 1

  Увійдіть в свій обліковий запис Google Ads.

 • 2

  Перейдіть в розділ "Ключові слова", потім виберіть "Мінус-слова".

 • 3

  Ви можете додати мінус-слова на рівні кампанії або групи оголошень.

 • 4

  Щоб додати мінус-слова на рівень облікового запису перейдіть в “Налаштування” - “Налаштування Облікового Запису” - “Мінус Слова” - “+”

 • 5

  Введіть мінус-слова, які Ви хочете додати, та збережіть зміни.

Встановлення списку мінус-слів для конкретної кампанії або групи оголошень

Для кожної кампанії або групи оголошень виберіть "Мінус-слова" у відповідному розділі меню та додайте необхідні терміни. Використовуйте дані аналітики для адаптації списку відповідно до результатів кампанії.

Використання інструменту “Список мінус-слів” для конкретної кампанії

У спільній бібліотеці Google Ads Ви можете створювати списки мінуc-слів, які можна використовувати на рівні окремих кампаній. Для цього:

 • 1

  Увійдіть у свій обліковий запис Google Ads.

 • 2

  Перейдіть у меню "Інструменти та налаштування", потім оберіть пункт "Списки Мінус-Слів" у розділі “Спільна бібліотека”.

 • 3

  Натисніть “+” та назвіть Ваш список. Потім вставте готовий список мінус-слів у поле нижче та збережіть його.

 • 4

  Оберіть сформований список та натисніть “Застосувати до кампаній”.

 • 5

  Оберіть кампанії, куди бажаєте додати список мінус-слів та застосуйте зміни.

Поради для створення ефективних списків мінус-слів:

Наше агентство пропонує комплексні послуги з налаштування Google Analytics 4, які охоплюють різні типи веб-ресурсів.Ми адаптуємо конверсійні події GA4, щоб вони відповідали унікальним потребам Вашого бізнесу:

  Регулярно оновлюйте свої списки мінус-слів на основі аналізу ефективності рекламних кампаній.

  Використовуйте різні варіації мінус-слів, включаючи синоніми та помилкові написання, відмінювання.

  Не перегинайте палицю з мінус-словами, щоб не обмежити потенційний охоплення Ваших кампаній.

  Спілкуйтеся зі своєю командою та залучайте їх до процесу ідентифікації нерелевантних запитів. Часто фахівці, які безпосередньо працюють з клієнтами або товаром, можуть надати цінні інсайти.

  Використовуйте інструменти для аналізу ключових слів, які можуть допомогти виявити потенційні мінус-слова, засновані на частоті пошуків та релевантності.

  Перевіряйте ефективність застосованих мінус-слів, аналізуючи звіти про продуктивність кампаній. Якщо Ви помітили зменшення трафіку, але збільшення конверсій, це може свідчити про правильність Вашого вибору мінус-слів.

  Будьте уважні до контексту Вашого бізнесу та специфіки товарів чи послуг, які Ви пропонуєте. Деякі слова можуть бути мінус-словами для однієї кампанії, але цілком прийнятними та ефективними для іншої.

  Не забувайте про можливість використання мінус-слів для географічного таргетингу. Якщо Ваш бізнес локалізований або орієнтований на певний регіон, виключіть назви міст та країн, які виходять за межі Вашої цільової аудиторії.

  Створюйте детальні списки мінус-слів для різних мов та діалектів, якщо Ваша цільова аудиторія мультикультурна або міжнародна. Це допоможе уникнути непорозумінь та підвищити точність таргетингу.

Застосування мінус-слів у Google Ads є важливою частиною стратегії контекстної реклами, яка дозволяє не лише заощаджувати бюджет, а й значно підвищувати ефективність рекламних кампаній. Регулярний аналіз та оновлення списку мінус-слів допоможе Вашому бізнесу залучати більш цільову аудиторію, підвищувати конверсії та ефективно розвивати Вашу онлайн-присутність.

Illustration
Illustration
Illustration